Скарбничка народної мудрості

Загадки як засіб розвитку мовлення дитини


  Загадка - народний твір, який з'явився ще задовго до того, як людина навчилася  читати й писати. З давніх-давен до загадування й розгадування загадок ставилися відповідально. Як правило, загадки загадували старші, у такий спосіб передаючи молоді свій досвід, набуті знання, розуміння навколишнього життя. Пізніше ці твори набули тільки розважального значення. У наш час загадки - це один із видів розваг, проте вони мають серйозний підтекст.
  У загадках народ виявляє свою дотепність, уміння робити дуже цікаві, часом незвичайні порівняння чи зіставлення. Загадка дає багато можливостей для мовленнєвого розвитку дітей, для залучення їх до словесної художньої творчості.
  Загадки - це корисна вправа для дитячого розуму. Вони розвивають абстрактне мислення, кмітливість, інтригують дітей та стимулюють їхню фантазію. Діти легко запам'ятовують і заучують напам'ять віршовані рядки, захопившись грою, дитина навіть не помічає, що вчиться. Короткі віршовані твори приваблюють дітей співзвуччям, збагачують їх знання, виховують у них любов до рідної мови, розширюють уявлення про навколишній світ.
Читати далі.

Немає коментарів:

Дописати коментар