Шухлядка з порадами

                                               Шановні батьки, бабусі, дідусі!
    Якщо ви стурбовані тим, що дитина не вміє вимовляти деякі звуки, то ця сторінка саме для вас.
    Часто перед батьками стає запитання: коли треба починати займатися мовою дитини, відповідаю: змалку, від самого народження!
      З дитиною треба спілкуватися весь час, хоча деяким батькам здається, що крихітний, тільки-но народжений чоловічок, ще нічого не розуміє. Спілкуйтеся весь час, коли дитина не спить, але для розвитку мовлення особливим є вік від 3 до 6 років. Тут мовленню дитини треба приділити окремої уваги.
     Якщо ви зрозуміли, що дитина, порівняно з ровесниками, розмовляє гірше, не вимовляє деякі звуки, обов’язково йдіть до спеціаліста. Коректно визначити рівень порушення звуковимови зможе тільки вірно вимовляти  важкі для неї звуки, а ще й розвинути фонематичний слух, мовленнєве дихання, пам’ять, увагу тощо. Малюк поступово розширить свій словниковий запас, буде грамотно формулювати свою думку, а здобуті навички стануть у пригоді при оволодінні читанням та усним та писемним мовленням.
 Щасливої дороги до країни звуків!
    Сьогодні ми поговоримо про те, коли і як з’являються звуки в мовленні дитини, про правила спілкування з дитиною, і про те, як організувати з нею заняття, щоб воно пройшло з користю, спокійно, щоб дитина і ви зайвий раз не нервували.
    Багато звуків дитина вимовляє майже без зусиль: М, Н, Т, П, та голосні. Найважче даються шиплячі : Ж, Ш, Ч, Щ, свистячіС, З, Ц  та сонорні Р,Л.
    Неправильна вимова в дітей  до 3-х років практично є нормою, але до 5, особливо до 6 років, дитина має оволодіти вимовою всіх звуків.
    Після цього віку будь-які порушення у вимові звуків вважаються дефектом звуковимови.
    Приведена нижче таблиця допоможе батькам слідкувати за своєчасною появою в мовленні дитини різних звуків.
  
Вік дитини
1-2 роки
2-3 роки
3-5 років
5-6 років
звуки
а, о, е, п, б, м
і, и, у, ф, т, д, н, к, г, х, й

с, з, ц, ш, ж, ч, щ
л,р








https://docs.google.com/presentation/d/1shSmt3GM8nEnQByLLngNH8L71WQgOWuvlpOIIVsZue4/edit#slide=id.p13

Немає коментарів:

Дописати коментар